Viceroy Protect – erisööt – vajalik laminiidi ja erinevate lihas ning liigestehaiguste puhul, maoprobleemide puhul

Kirjeldus

Koostis:
Lutsernikiud, kuivatatud õunad, suhkrupeedi kiud, maisiidu, hoolikalt kuivatatud aasarohi, õunasiirup, peeneks jahvatatud linaseemned,
pärm, fosfori ja lubjarikkad vetikad, nisukliid, jahvatatud adru, meresool, peeneks jahvatatud päevalilleseemned,
maitsetaimede segu (sh piparmünt, koriander, kummel), porgandid;

Analüütilised koostisosad:
Valk: 9,8%

Toorkiud: 14,2%
Toortuhk: 12,1%
Rasvasisaldus: 7,2%
Kaltsium 1,4%
Fosfor: 0,4%
Magneesium 0,5%
Vitamiin E 500 mg / kg
B1-vitamiin: 14 mg / kg
B2-vitamiini: 15 mg / kg
Vitamiin B6: 8 mg / kg
B12-vitamiini: 30 mcg / kg
Biotiin: 250 mcg / kg
Foolhappe: 5 mg / kg
Rauda 190 mg / kg
Tsinki: 260 mg / kg
Seleeni: 1,3 mg / kg
Joodi: 1,7 mg / kg
Koobalt: 1,9 mg / kg
Mangaani: 240 mg / kg

  • Suhkur: 6% Tärklis: 3%

Söötmise soovitus:

*****************************************************************************************

1) Enama tervise, jõudluse ja elurõõmu jaoks, nii erinevad tõu, suuruse, ea ja jõudluse poolest. Hobuste jõudluse ja elurõõmu aluseks on nende söötmine kooskõlas individuaalsete vajadustega. Hobusel ei pea üksnes kõht täis olema, vaid ta peab end ka igati hästi ja vitaalselt tundma. Et see nii oleks ja nii ka jääks, peate eelkõige tundma oma hobuse vastu sümpaatiat (kiindumust). See tähendab pidevat hoolitsemist, palju liikumist ja tervislikku ning tasakaalustatud söötmist. Meie Viceroy-toodete täielik koostis tugineb valitud looduslikele lisanditele. Ainulaadne toorainete valiku viis, mis on iga retseptuuri aluseks, omab positiivset mõju Teie hobuse tervisele, vitaalsusele ja pikaealisusele.

2) Innovatiivne söötmisprogramm hobustele. Meie eesmärgiks on pakkuda Viceroy söödalisanditega hobuse omaniku traditsioonilisele söötmisele veenvat alternatiivi. Kogu Viceroy-sortimendi valmistamiseks kasutatakse eranditult eriti mitmekülgseid, loodusest pärinevaid toitaineterikkaid ja vitaalsust tagavaid komponente. Põhimõtteliselt ei kasutata selleks ühtki geenitehnoloogiliselt muundatud söödakomponenti. Hobuste heaolu tagav ja tervislik Viceroy-hobusesööt suurendab tõendatult looma vastupanuvõimet infektsioonidele ja seedimisprobleemidele. Kõigele lisaks on kõik tooted saanud suurepärase heakskiidu. Viceroy ̶̶ hobuste innovatiivne (uuenduslik) söötmisprogramm ̶̶ on ilma keemiliste lisanditeta, ilma konservantideta ja ilma keemiliste värvaineteta.

3) Kõikehõlmav kvaliteedi garantii kindlustab parima kvaliteedi. Viceroy kvaliteetsete toodete valmistamiseks kasutatakse eranditult parima kvaliteediga tooraineid. Suurimat rõhku pannakse seejuures kontrollitud, kindla kvaliteediga toorainetele. Innovatiivsed tooted on seejuures alati valmistatud kooskõlas toiduteaduse uusimate arusaamadega. Regulaarsed kontrollid garanteerivad pidevalt kõrge kvaliteedi.

 

*******************************************************************************************

Laminiit

Tekkepõhjus: Laminiiti võivad põhjustada mitmed tegurid ja seetõttu räägitakse ka laminiidi erinevatest tüüpidest. Kõige sagedamini esineb toksilist laminiiti, metaboolset ehk ainevahetuse häiretest tulenevat laminiiti ja ülekoormusest tingitud laminiiti. Toksilist laminiiti põhjustab, nagu nimigi ütleb, mingi mürgise aine üledoos kehas. Tüüpiline näide on märad, kelle platsenta sünnitusjärgselt õigeaegselt emakast ei eraldu ja hakkab kehasiseselt tootma väga kahjulikke toksiine. Ainevahetushäireist põhjustatud laminiit on enamasti ülekaaluliste hobuste probleem. Nad kipuvad põdema metaboolset sündroomi, mis sarnaneb pisut inimeste suhkruhaigusega. Ka ühekordne sahharoosi üledoos (nt hobune sööb karjamaal ilma eelneva harjumisperioodita suures koguses värsket suhkrurikast rohtu) võib laminiiti põhjustada. Kui hobune lonkab tugevalt ühte jalga ja toetub seetõttu pikemat aega ainult tervele jalale (nt luumurru korral), võib seni terve jalg ülekoormuse tõttu laminiidi saada. Olenemata põhjusest, on protsessid, mis kabjas toimuvad, laminiidi puhul sarnased. Me ei mõista tänini päris täpselt, mis laminiidihoo ajal täpselt kabja sisemuses toimub, ja miks. Teame, et kabjaluu ja kabja sarvkesta vahelised lamellid haigestuvad ja ei suuda enam kabjaluud toetada. Haiguse tagajärjel vajub kabjaluu allapoole selleni välja, et luu võib kabja põhjast läbi vajuda. Sümptomid: Välja arvatud ülekoormusest tulenev laminiit, haigestuvad peaaegu alati mõlemad esikabjad korraga. Harvemini (eriti toksilise laminiidi korral) võivad haigestuda ka tagumised kabjad. Sümptomid sõltuvad haigushoo tugevusest. Tugeva laminiidi puhul keeldub hobune paigalt liikumast ja üritab raskust esijalgadelt tagajalgadele suunata. Sel puhul räägitakse laminiidile tüüpilisest hoiakust.

Metaboolse laminiidi puhul – hobused peavad kaalust alla võtma ja ei tohi enam kunagi suures koguses (rohkem kui 1h päevas) värsket rohtu süüa.

Lisainfo

Vali sobiv suurus

Proovipakk, 15kg