Kirjeldus
Koostis:
Lutsernikiud, kuivatatud õunad, suhkrupeedi kiud, maisiidu, hoolikalt kuivatatud aasarohi, õunasiirup, peeneks jahvatatud linaseemned,
pärm, fosfori ja lubjarikkad vetikad, nisukliid, jahvatatud adru, meresool, peeneks jahvatatud päevalilleseemned,
maitsetaimede segu (sh piparmünt, koriander, kummel), porgandid;
Analüütilised koostisosad:
Valk: 9,8%
Toorkiud: 14,2%
Toortuhk: 12,1%
Rasvasisaldus: 7,2%
Kaltsium 1,4%
Fosfor: 0,4%
Magneesium 0,5%
Vitamiin E 500 mg / kg
B1-vitamiin: 14 mg / kg
B2-vitamiini: 15 mg / kg
Vitamiin B6: 8 mg / kg
B12-vitamiini: 30 mcg / kg
Biotiin: 250 mcg / kg
Foolhappe: 5 mg / kg
Rauda 190 mg / kg
Tsinki: 260 mg / kg
Seleeni: 1,3 mg / kg
Joodi: 1,7 mg / kg
Koobalt: 1,9 mg / kg
Mangaani: 240 mg / kg
- Suhkur: 6% Tärklis: 3%
- Lisandiks tasakaalustatud põhisöödale soovitame anda päevas ca 200-350 grammi 100 kg kehakaalu kohta;
- Sobilik kogus tuleks ära jagada päevaste ratsioonide vahel;
- Lisasöödaks hein, põhk;
- Sporthobustel peaks energia enamvajaduse kompenseerimiseks eelistama looduslikku
õli ja kiiresti käärivaid kiudaineid (näit. peedikiude);
*****************************************************************************************
1) Enama tervise, jõudluse ja elurõõmu jaoks, nii erinevad tõu, suuruse, ea ja jõudluse poolest. Hobuste jõudluse ja elurõõmu aluseks on nende söötmine kooskõlas individuaalsete vajadustega. Hobusel ei pea üksnes kõht täis olema, vaid ta peab end ka igati hästi ja vitaalselt tundma. Et see nii oleks ja nii ka jääks, peate eelkõige tundma oma hobuse vastu sümpaatiat (kiindumust). See tähendab pidevat hoolitsemist, palju liikumist ja tervislikku ning tasakaalustatud söötmist. Meie Viceroy-toodete täielik koostis tugineb valitud looduslikele lisanditele. Ainulaadne toorainete valiku viis, mis on iga retseptuuri aluseks, omab positiivset mõju Teie hobuse tervisele, vitaalsusele ja pikaealisusele.
*******************************************************************************************
Laminiit
Tekkepõhjus: Laminiiti võivad põhjustada mitmed tegurid ja seetõttu räägitakse ka laminiidi erinevatest tüüpidest. Kõige sagedamini esineb toksilist laminiiti, metaboolset ehk ainevahetuse häiretest tulenevat laminiiti ja ülekoormusest tingitud laminiiti. Toksilist laminiiti põhjustab, nagu nimigi ütleb, mingi mürgise aine üledoos kehas. Tüüpiline näide on märad, kelle platsenta sünnitusjärgselt õigeaegselt emakast ei eraldu ja hakkab kehasiseselt tootma väga kahjulikke toksiine. Ainevahetushäireist põhjustatud laminiit on enamasti ülekaaluliste hobuste probleem. Nad kipuvad põdema metaboolset sündroomi, mis sarnaneb pisut inimeste suhkruhaigusega. Ka ühekordne sahharoosi üledoos (nt hobune sööb karjamaal ilma eelneva harjumisperioodita suures koguses värsket suhkrurikast rohtu) võib laminiiti põhjustada. Kui hobune lonkab tugevalt ühte jalga ja toetub seetõttu pikemat aega ainult tervele jalale (nt luumurru korral), võib seni terve jalg ülekoormuse tõttu laminiidi saada. Olenemata põhjusest, on protsessid, mis kabjas toimuvad, laminiidi puhul sarnased. Me ei mõista tänini päris täpselt, mis laminiidihoo ajal täpselt kabja sisemuses toimub, ja miks. Teame, et kabjaluu ja kabja sarvkesta vahelised lamellid haigestuvad ja ei suuda enam kabjaluud toetada. Haiguse tagajärjel vajub kabjaluu allapoole selleni välja, et luu võib kabja põhjast läbi vajuda. Sümptomid: Välja arvatud ülekoormusest tulenev laminiit, haigestuvad peaaegu alati mõlemad esikabjad korraga. Harvemini (eriti toksilise laminiidi korral) võivad haigestuda ka tagumised kabjad. Sümptomid sõltuvad haigushoo tugevusest. Tugeva laminiidi puhul keeldub hobune paigalt liikumast ja üritab raskust esijalgadelt tagajalgadele suunata. Sel puhul räägitakse laminiidile tüüpilisest hoiakust.
Metaboolse laminiidi puhul – hobused peavad kaalust alla võtma ja ei tohi enam kunagi suures koguses (rohkem kui 1h päevas) värsket rohtu süüa.